Preskočiť na obsah


Ekotextílie

Výhody ekotextílií?

Prehľad ekotextílií

Tu ekotextílie nakúpiteTerapeutická záhrada
Psychiatrická klinika Fakultnej nemocnice Brno
www.fnbrno.cz

V rámci budovania novej záhradnej-terapeutické infraštruktúry vznikol areál pre pacientov kliniky, ktorí v akútnej fáze ochorenia a ich stav im nedovoľuje bežne sa pohybovať vo voľnej prírode. Ďalším projektovým zámerom bola revitalizácia existujúceho detského ihriska a jeho premena v záhradnej-terapeutický areál pre potreby pacientov detského oddelenia.

Terapeutická záhrada Fakultnej nemocnice v Brne


Projekt obsahoval tiež vybudovanie odpočinkovej zóny v časti záhrady, ktorá bude k dispozícii aj pacientom ostatných kliník a oddelení Fakultnej nemocnice Brno pre receptívnu záhradnú terapiu.

Terapeutická záhrada Fakultnej nemocnice v Brne

Použité produkty: ekotextília Agrotex EKO

Ďalšie informácie: webové stránky o projektu Terapeutické zahrady.Zmyslová záhrada

Základná škola špeciálna a Materská škola špeciálne Nový Jičín

www.specskolanj.cz

Základom špeciálne pedagogickej práce u detí a žiakov s ťažkým mentálnym a telesným postihnutím je dostatočne podnetné prostredie, ktoré rozvíja predovšetkým ich zmyslové vnímanie, pohybovú aktivitu, rozumovej a komunikačné zručnosti a samostatnosť. Súčasťou celodennej vzdelávacej práce u predškolských detí i školských žiakov so zdravotným postihnutím je tiež pobyt vonku spojený s výučbovými a pohybovými aktivitami, ktoré využívajú prirodzené i prispôsobené prostredie. Druh a stupeň postihnutia detí výrazne obmedzuje alebo úplne znemožňuje využitie verejných detských ihrísk mesta navrhnutých pre zdravú populáciu. Z dôvodov imobility detí, špecifických prejavov ich správania a vyšších personálnych požiadaviek pri pobyte vonku je tiež obmedzená možnosť tematických vychádzok po okolí.

Využitie ekotextilií vo Zmyslové záhrade MŠ a ZŠ v Novom Jičíne

Navrhnutá a realizovaná úprava školskej záhrady plne vyriešila uvedenú situáciu a je plnohodnotným priestorom pre výučbu aj činnosť školského klubu detí v popoludňajších hodinách, ktorý využijú súčasne deti a žiaci s ťažkým telesným a mentálnym postihnutím aj s autizmom.


Využitie ekotextilií vo Zmyslové záhrade MŠ a ZŠ v Novom Jičíne

Použité produkty: ekotextília Agrotex EKO+
, mulčovacia rohož Geomat K-PF a kolíky Geopin PLA
Ďalšie informácie: webové stránky projektu Zmyslová záhrada.Prírodná záhrada vo Starém Lískovci v Brně
Mestská čásť Brno-Starý Lískovec
http://liskoveckazahrada.webnode.cz/

Mestská časť Brno-Starý Lískovec získala v grantovom konaní prostriedky na úpravu záhrady okolo Centra voľného času Linka. Vďaka tomu vznikne do októbra 2013 okolo Linky príjemná prírodná záhrada s hernými prvkami. Priestor, kde sa môžu deti váľať v tráve, hrať sa, dospelí posedieť a odpočinúť si. Projekt záhrady vznikol na verejných stretnutiach s ľuďmi z Lískovca, svojimi nápadmi prispeli aj deti zo základných škôl Bosonožská, Elišky Přemyslovny a Labská.

Využitie ekotextilií v Prírodné záhrade v brnenskej časti Starý Lískovec

Využitie ekotextilií v Prírodné záhrade v brnenskej časti Starý Lískovec

Použité produkty: ekotextília Agrotex EKO
Ďalšie informácie: webové stránky projektu Prírodné záhrady vo Starém Lískovci.Copyright © GEOMAT Slovakia s. r. o., 2009 – 2024